ART / Lithographs / Litograph in colors 8761097
*
nr 876 1097
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Olle Nordberg (1905-1986), signed. 1972, motivet: 64x89,
LITOGRAPH IN COLORS, Olle Nordberg (1905-1986), signerad. 1972, motivet: 64x89
Olle Nordberg, born 1905, dead 1986, Swedish painter.
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday February 17 2014
at 19:08:59
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/2 18:28:18
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Feb 17
Grafik
På tema grafik i februari har vi samlat litografier och etsningar med mera av Albin Amelin, Hans Arnold, Enrico Baj, Louis Bastin, Ola Billgren, Ernst Billgren, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Slas St ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle nordberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 OIL PAINTING
Olle Nordberg (1905-1986), Sweden. Signed, dated 6..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:14
*
Olle Nordberg
Olle Nordberg, born 1905, dead 1986, Swedish painter.
Read more about Grafik
nr 876 1097
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Olle Nordberg (1905-1986), signed. 1972, motivet: 64x89,
LITOGRAPH IN COLORS, Olle Nordberg (1905-1986), signerad. 1972, motivet: 64x89
Olle Nordberg, born 1905, dead 1986, Swedish painter.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday February 17 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
14/2 18:28:18 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Feb 17
Grafik
På tema grafik i februari har vi samlat litografier och etsningar med mera av Albin Amelin, Hans Arnold, Enrico Baj, Louis Bastin, Ola Billgren, Ernst Billgren, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Slas St ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle nordberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 OIL PAINTING
Olle Nordberg (1905-1986), Sweden. Signed, dated 6..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:14